Bevezették az időskorú szülőtartást! Ennyit kell fizetni a gyereknek!

Már bevezették a közismert „szülőtartás” intézményét a Polgári Törvénykönyvben, amelyről számos félreértés kering – mutat rá Dr. Kajó Cecília jogász. De pontosan mit is jelent ez a jogszabály, amely az időskorú szülők támogatását érinti? Utánajártunk, mi igaz belőle, és mi nem.
A „kötelező szülőtartás” – hivatalos nevén „rokontartási kötelezettség” – szabályozása több jogszabályban is megjelenik, többek között az Alaptörvényben, az új Polgári Törvénykönyvben és a családok védelméről szóló törvényben.
EKKOR KELL A GYEREKNEK AZ IDŐS SZÜLŐ FELÉ SZÜLŐTARTÁST FIZETNIE:
A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!
—>> KÖVETKEZŐ OLDAL
Ez is érdekelhet:
A Renault E-Tech hibrid rendszerének egyedi működése miatt az Austral az egyik legfurcsább autó, ha állórajtos gyorsulásról van szó. Mivel nincs benne kuplung vagy nyomatékváltó, ami csúszni tudna, az autó mindig az elektromos motorral indul, miközben a benzinmotor üresjáratban van. Mivel az elektromos motor mindössze 67 lóerős, és egy 1696 kg-os SUV-t kell mozgásba hoznia, az Austral kissé lassan rugaszkodik el.
Nagyjából 19 km/h-nál a benzinmotor már elég gyorsan tud forogni ahhoz, hogy alapjáratra álljon, így ettől kezdve be tud kapcsolódni a hajtásba. Ezután egészen 72 km/h-ig gyorsul, amikor is sebességváltásra van szükség. Mivel a váltó nem szinkronizált, és az integrált indítógenerátornak precízen kell beállítania a motor fordulatszámát a váltáshoz, ez körülbelül fél másodpercet vesz igénybe – ezalatt az elektromos motornak kell egyedül biztosítania a hajtást, így a gyorsulás érezhetően lelassul.
Az autó ezután ismét határozottan gyorsul, egészen 120 km/h-ig, amikor újabb váltásra van szükség, és ekkor körülbelül 1,5 másodperces visszaesés tapasztalható a gyorsulásban. Úgy tűnik, hogy a legmagasabb fokozatba 174 km/h-nál kapcsol, miközben az egyik fokozatot maximális gyorsulás esetén kihagyja. Ilyenkor az autó enyhén lassul, mivel az elektromos motor önmagában nem képes ezt a sebességet tartani. Ezután még egy rövid ideig ismét gyorsul, amíg eléri a 179 km/h-s sebességkorlátozóját.
Ez az egész kissé szokatlan, de a jó hír, hogy normál vezetés közben általában semmit sem érzékelünk ebből a „fekete mágiából”. Amennyiben nem teljes gázzal gyorsítunk, az elektromos motor elég erős ahhoz, hogy kitöltse a rést a benzinmotor váltásai között, így a váltások szinte észrevehetetlenek. A motor ráadásul figyelemre méltóan finoman jár, és csak erős gyorsításkor hallható némi háromhengeres morgás. Egyetlen kivétel van: amikor hideg állapotból kell hirtelen beindulnia, hogy gyorsan töltse az akkumulátort – ilyenkor kissé zörgős lehet a hangja, de ez legfeljebb néhány másodpercig tart.
Mivel a teljes hibrid rendszerekhez képest az Austral viszonylag nagy, 1,7 kWh-s akkumulátorral rendelkezik, valóban képes értékelhető távolságokat megtenni tisztán elektromos üzemben. Ez különösen városi közlekedésben teszi kellemesebbé az autót. Összességében kifinomultabb hajtáslánccal rendelkezik, mint bármelyik riválisa a Kia, a Toyota, a Nissan vagy a Honda kínálatából. Mindazonáltal csalódást keltő, hogy az Austral fél másodperccel elmaradt a gyártó által megadott 0–100 km/h-s gyorsulási időtől, és lassabbnak bizonyult a Kia Sportage-nél.
Leave a Comment