Fontos csomagot hoz a posta a magyar nyugdíjasoknak!

Április elejétől kezdődően, akik még nem rendelkeznek gondosórával, igénylés nélkül kapják meg az ingyenes készüléket. Ez lehetővé teszi számukra, hogy egészségügyi vészhelyzetekben, illetve más szituációkban is segítséget kérjenek – tájékoztatott a Miniszterelnöki Kabinetiroda az MTI-hez eljuttatott közleményében.
ŐK KAPJÁK KÉRÉS NÉLKÜL ÉS EZT KELL VELE TENNI:
A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!
—>> KÖVETKEZŐ OLDAL
Ez is érdekelhet:
A Suzuki SX4 S-Cross teljesítményének figyelemre méltó jellemzője nem az, amit csinál, hanem az, hogy mennyire takarékos, miközben ezt megteszi.
Első ránézésre a dízel változat meglehetősen átlagos teljesítményű. A 118 lóerős teljesítmény egy 1,6 literes dízeltől elég közepes, így nem meglepő, hogy viszonylag csendes és elég reagáló. Nincs túlboostolva, és bár a tiszteletreméltó, 320 Nm-es nyomaték 1750 rpm-nél jelentkezik, elég lelkes ahhoz, hogy már 1500 rpm-tól is húzzon.
A motor keresztben van elhelyezve, és az első kerekeket hajtja, vagy a teljes négy kerekét egy összkerékhajtású rendszer segítségével.
Az első kerekeket csak egy hatfokozatú manuális váltóval hajtani nem a legjobb kombináció a gyors elinduláshoz, szóval ne aggódj túl sokat a 0-100 km/h-s idő miatt, ami 10,0 másodperc (bár ez egy kicsit gyorsabb, mint egy 1,7 literes dízellel szerelt Kia Sportage).
A nagyobb különbség a rugalmasságban rejlik. Míg a Kia Sportage-nek 11,3 másodpercre van szüksége, hogy 48-113 km/h között gyorsuljon, addig az S-Cross-nak mindössze 10,1 másodpercre van szüksége. De még jobb, ha mindkét autót ugyanazon mérce alapján negyedik fokozatban hagyod, ahogyan azt gyakran megteheted, és míg a Sportage-nek időre van szüksége, hogy felgyorsuljon, és végül 14,7 másodperc alatt éri el a 113 km/h-t, addig az S-Cross gyorsabban indul, és mindössze 11,8 másodperc alatt eléri ezt.
Elismerem, hogy ez a rugalmasság nem kiemelkedő, amíg el nem jutsz a tankolásig. Még a teljesítményorientált, padlóig nyomott tesztek és pályatesztek során sem tudtuk kicsikarni belőle a 8 liter/100 km alatti fogyasztást, és egy folyamatos autópályás tempónál elképesztő 4,2 liter/100 km-t ért el.
Összességében 5,0 liter/100 km-t mértünk – és mivel a legtöbb tulajdonos ennél jobbat fog elérni, ez igazán figyelemre méltó eredmény. A Suzuki fékezése is jól működik, gyorsan és következetesen állítja meg az autót mind vizes, mind száraz körülmények között.
Az Allgrip változatok nagyon hasonlóan működnek, mint a kétkerékhajtású változatok, bár nyilvánvalóan jobb tapadást kínálnak. Azok számára, akik időnként keményebb utakon szeretnének közlekedni, vagy akik rendszeresen rossz körülmények között vezetnek, érdemes fontolóra venni őket. Az üzemanyag-fogyasztásra gyakorolt hatás viszonylag kicsi, tehát egy Allgrip modell választása nem befolyásolja túlságosan a fenntartási költségeket, hacsak nem vezetsz jelentős távolságokat minden évben.
Leave a Comment