Jó hír a nyugdíjasoknak Húsvét előtt! Érkezik a pénz!

Gulyás Gergely, a Miniszterelnökség vezetője a Kormányinfón jelentette be a nyugdíjasokat érintő kedvező hírt, amely jelentős anyagi támogatást biztosíthat számukra.
Jó hírt kaptak a nyugdíjasok húsvét előtt: most már biztos, hogy jön a pénz!
Itt vannak a részletek!
A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!
—>> KÖVETKEZŐ OLDAL
Ez is érdekelhet:
Bár kissé hálátlannak tűnik panaszkodni egy kéttonnás kombira, amely képes 60 mph-ra gyorsulni hét másodperc alatt, mégis, aki 50 000 fontot fizet egy gyors rakodóért, joggal várja el, hogy gyors legyen – legalább annyira, amennyit a gyártó ígér, és ideálisan annyira, mint bármi más hasonló áron.
A mérőeszközeink szerint a legerősebb 3,0 literes dízel XF Sportbrake nem tartozik ezek közé. Egy másodperccel tovább tartott elérnie a 60 mph-t, mint amit a Jaguar 6,1 másodperces gyári adatként megad, és 18,4 másodperc kellett neki ahhoz, hogy elérje a 100 mph-t – ez utóbbi kevesebb, mint egy másodperccel gyorsabb, mint a 2010-ben tesztelt 228 lóerős Mercedes-Benz E350 CDI kombi. Tippelhetünk, hogy a BMW 535d Touring mindezt alig több mint 15 másodperc alatt megcsinálja.
A Jaguar „párhuzamos-szekvenciális” turbófelállása a 3,0 S-en egy elsődleges turbóval és egy kisebb egységgel dolgozik, amely 2800 rpm után kapcsol be.
A magasabb teljesítményű 3,0 literes modell teljesítménye még rosszabbnak tűnik, ha összehasonlítjuk a nagyobb teljesítményű 2,2-es változattal. A leggyengébb, 160 lóerős változat 10,9 másodpercet vesz igénybe, hogy elérje a 62 mph-t, de a 197 lóerős modell mindössze 8,2 másodperc alatt teljesíti a mérföldkőnek számító gyorsulást, ami csak egy másodperccel van lemaradva a 3,0 literes S-től. A magasabb teljesítményű 2,2 literes egységnél elérhető több mint 55 mpg-es üzemanyag-hatékonyság mellett ez a teljesítmény több mint elfogadható, különösen, ha nem keresünk szélsebes sebességet. A 237 lóerős 3,0 literes dízel gyári adat szerint 6,8 másodperc alatt éri el a 60 mph-t, ami tisztességes, de az üzemanyag-fogyasztása rosszabb, mint a nagyobb teljesítményű egységé.
Mindezeket figyelembe véve semmi nem igazán hibádzik a magasabb teljesítményű 3,0 literes XF gyors és dinamikus válaszában, bár mi inkább egy kicsit lineárisabb teljesítményátadást preferálnánk. Bár a kettős turbók nem szenvednek túlzott turbólyuktól, a válaszuk nagy részét már a gázpedál középső harmadának végére elveszítik. A simán váltó automata váltó és a nyomatékos középtartomány együttese lehetővé teszi a 20 vagy 30 mph könnyed elérését, függetlenül attól, hogy milyen sebességnél tartunk. Körülbelül nyolc és fél tizedénél a leggyorsabb, társadalmilag elfogadható sebességen az autó a legjobb. Ha azonban túl agresszíven nyomsz a gázra, az nyolcfokozatú váltó túl sok fokozatot is válthat, hogy elérje az optimális gyorsulást, ami azt a benyomást keltheti, hogy az autó inkább a gyors, de laza haladást kedveli, mintsem hogy szélsőségekig hajtsuk.
Leave a Comment