Az új, 29 oldalas szakmai protokoll pontos iránymutatást ad az egészségügyi intézmények számára a betegek listára vételével kapcsolatban. Az új szabályozás szerint a várólistára nem kerülhetnek azok a páciensek, akik testtömegindexe (BMI) meghaladja a 35-40-es értéket – írja az Economx.
EZÉRT NEM MŰTENEK:
A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!
—>> KÖVETKEZŐ OLDAL
Ez is érdekelhet:
A Lexus CT200h nemcsak a világ első teljes hibrid autója a „kompakt prémium” kategóriában, hanem a Lexus első kompakt modellje is. A modellt először az LF-Ch koncepcióval mutatták be a 2009-es frankfurti autószalonon.
A CT200h benzin-elektromos párhuzamos hibrid hajtáslánca már szolgált a Toyota környezetvédelmi ikonjaként ismert Toyota Prius négy generációjában. Emellett számos kipróbált megbízhatóságot örökölt a Toyota Prius két korábbi generációjától, egészen 1997-ig.
A Lexus legkisebb hatchbackje nem a piacon jelenleg népszerű hagyományos hajtásformát alkalmazza.
Mégis, nem elég csupán másnak lenni egy olyan osztályban, amely tele van lenyűgöző modellekkel. Ahhoz, hogy komolyan vegyék a prémium kompakt hatchbackek között, egy autónak úgy kell vezetnie, mint egy BMW-nek, úgy kell felépíteni, mint egy Audinak, és rengeteg vonzerővel kell rendelkeznie. Nem könnyű feladat. Különösen úgy, hogy egyre több prémium hibrid hatchback tűnik fel – csak nézze meg az Audi A3 e-tron, a Volkswagen Golf GTE és a Mini Countryman Cooper S E megjelenését.
A CT200h motorja/elektromos motorja összesen 134 lóerőt produkál, ami nem egy hatalmas teljesítmény egy 1600 kg-nál nehezebb autóban (ami egy testes utasnak felel meg, több mint egy Audi A3 Sportback súlya), de mégis, a Lexus lenyűgöző 68,9 mpg fogyasztást ígér a kombinált ciklus során. A közvetlen teljesítmény nem túl kiemelkedő, hivatalosan 10,3 másodperc alatt gyorsul 0-100 km/h-ra, amit a Lexus reklámoz.
Azonban az a szám nem árulja el, hogy a sebesség eléréséhez egy elég zajos folyamat szükséges, bár ha egyszer elérte, és csak vitorlázik, akkor jobban teljesíti a „csendes forradalom” ígéretét.
Aki egy prémium, kisebb hibridet keres, könnyen figyelmen kívül hagyhatja az enyhén fakó kormányzást, de nehezebb megbocsátani a kemikusan kemény felfüggesztést – bár még így is jobban kanyarodik, mint várnád.
Ami a Lexusnak biztosan előnyére válik, az a vállalati autóvezetők számára kedvező fenntartási költség. Bár prémium márkajelzéssel rendelkezik, az óriási felszereltség azt jelenti, hogy a vásárlóknak nem kell megemelniük a P11D értéket az opciós lista aláásásával.
A hatéves gyártási időszak után a CT végső frissítést kapott a modellcseréje előtt, az exteriort élesebb, célzottabb vonalakkal látták el, míg az belső teret könnyed technológiai frissítésekkel, köztük egy 10,3 colos infotainment rendszerrel és a Lexus Safety System+ rendszerrel látták el. Ez tartalmazza az automatikus vészfékezést, amely akár 80 km/h sebességnél is működik, valamint a sávtartó rendszert, a közlekedési jelzőtáblák felismerését, az adaptív tempomatot és a fényszóró-segéd rendszereket.
Szóval vajon ez az autó lesz az, amely végre vonzóvá teszi a kompakt hibridet, vagy csupán egy túlárazott, túlfelszerelt és előreláthatóan kompromisszumos gazdasági autó?