„Évek óta érzem, hogy valami nincs rendben, és rengeteget kutattam a témában, de most már orvosi bizonyítéka is van annak, hogy baj van. Az egyik legrettegettebb pajzsmirigybetegség, a Hashimoto-tireoiditisz lehet a háttérben, amely egy visszafordíthatatlan autoimmun betegség. Bár fájdalmat nem okoz, lassan és könyörtelenül pusztítja el a pajzsmirigyet, és nincs ismert gyógymódja. Az én esetemben az anti-TPO szintem vészesen magas, ami ennek egyértelmű jele” – árulta el Anikó.
SAJNOS EZ MÉG NEM MINDEN:
A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!
—>> KÖVETKEZŐ OLDAL
Ez is érdekelhet:
Az autógyártók gyakran említik az „új” kifejezést, amikor a legújabb modelljüket ismertetik. A valóságban azonban a legtöbbször az alkatrészek és a kapcsolóelemek már máshol is szerepeltek. De amikor a Mazda azt mondja, hogy a CX-5 „teljesen új”, akkor valóban úgy is gondolják.
Ez volt az első modell a Mazda kínálatában, amely bemutatta a teljes SkyActiv technológiai palettát – a Mazda átfogó próbálkozása a hatékonyság növelésére, könnyű alkatrészek és hatékony hajtásláncok alkalmazásával. 2008-ban a Mazda azt nyilatkozta, hogy 2015-re 30%-os javulást ér el a modellkínálat átlagos üzemanyag-fogyasztásában.
A CX-5 alapját egy tiszta lappal indított, skálázható platform adja.
A bátor és érdekes része ennek a meglehetősen iparági szinten szokványos tervnek, hogy a cég nem ugrott bele az drága és bonyolult hibrid vonalba, hanem inkább finomította és enyhén átgondolta a hagyományos belső égésű motoros alapokat.
Ez talán felemelheti a szemöldököket más japán autógyártóknál, akik határozottan elkötelezték magukat a hibrid technológia mellett. De a felszínen úgy tűnik, hogy a Mazda valami igazán jót alkothatott: a hivatalos adatok szerint mindössze 119 g/km-es CO2-kibocsátás és 61,4 mpg a kombinált ciklusban lenyűgöző, főleg egy magasan fekvő SUV esetében.
Ezek az adatok a Mazda CX-5 alacsony teljesítményű dízelmotorjából származnak, amely manuális váltón keresztül hajtja az első kerekeket. Ehhez képest a többi változat üzemeltetése költségesebbnek tűnik, bár a versenytársakhoz képest még mindig meglehetősen takarékos.
A Mazda CX-5 szívében egy fejlett, 2,2 literes dízelmotor található, amely rendkívül magas kompressziós aránnyal rendelkezik, ami javítja az üzemanyag-hatékonyságot és a nyomatékot. Egy hasonlóan fejlett benzinmotor is elérhető, de az inkább csak egy kisebb réteg érdeklődésére számíthat ezen a piacon.
Mindkét motort egy kompakt és könnyű, hatfokozatú manuális váltó vagy egy hatékony automata váltó kapcsolja össze. Az erő az első vagy az összes négy kerékre kerül, a specifikációtól függően.
Ez a teszt arra törekszik, hogy kiderítse, vajon a Mazda sikeresen teljesítette-e nemcsak a saját magának kitűzött célt, hanem egy olyan terméket is kínál, amely elég kiegyensúlyozott ahhoz, hogy boldoguljon egy olyan szegmensben, ahol a sikeres modellek, mint a Nissan Qashqai, dominálnak.