Sorra válik valóra Baba Vanga jóslata!

A nemrégiben Thaiföldet és Mianmart sújtó, 7,7-es erősségű földrengés több mint 2000 emberéletet követelt, és hatalmas p*sztítást okozott, még Bangkokot is súlyosan érintve. Mindez kísértetiesen hasonlít Baba Vanga előrejelzésére, amely világméretű természeti katasztrófákat jósolt 2025-re. De talán még ennél is nyugtalanítóbb az a jövendölése, amely szerint Európa h*borús tűzfészekké válik – és ezt az ukr-jnai konfliktus jelenlegi állása félelmetes módon igazolja.
A bolgár asszony azonban további vészjósló eseményeket is előrevetített.

A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!

—>> KÖVETKEZŐ OLDAL

Ez is érdekelhet:

A Lexus CT200h nemcsak hogy a világ első teljes hibrid belépője a „kompakt prémium” autók kategóriájába, hanem a Lexus első kompakt modellje is. A modellt a 2009-es Frankfurti Autószalonon bemutatott LF-Ch koncepció előzte meg.
A CT200h benzin-elektromos párhuzamos hibrid hajtáslánca már szolgálatot teljesített a Toyota környezetbarát zászlóshajójában, a Toyota Prius négy generációján keresztül. Ezen kívül rengeteg kipróbált megbízhatóságot örökölt a korábbi két generációs Toyota Priusból, amelyeket 1997-ig lehet visszavezetni.
A Lexus legkisebb hatchback-je nem használja a szegmensben jelenleg népszerű, hagyományos hajtásformát.
Mégis, nem elég csupán másnak lenni egy olyan kategóriában, amely tele van lenyűgöző modellekkel. Ahhoz, hogy a prémium hatchback szegmensben komolyan vegyék, egy autónak úgy kell vezetnie, mint egy BMW-nek, olyan jól kell építeni, mint egy Audi-nak, és sok külső vonzerőt kell mutatnia. Nem könnyű feladat. Főleg mivel egyre több prémium hibrid hatchback jelenik meg a piacon – csak nézze meg az Audi A3 e-tron, Volkswagen Golf GTE és Mini Countryman Cooper S E megjelenését.

A CT200h motorja és villanymotorja összesen 134 lóerőt produkál, ami nem túl sok egy több mint 1600 kg-os autóhoz (ami egy testes utast is meghaladhat, mint egy Audi A3 Sportback), de mégis, a Lexus lenyűgöző, 68,9 mpg-t állít a kombinált ciklusban. A gyorsulás viszont nem túl kiemelkedő, mivel a Lexus hivatalosan 10,3 másodperces 0-100 km/h-s időt ígér.
A szám, amit nem mond el, hogy ez a sebesség eléréséhez elég zajos élmény tartozik, bár egyszer, amikor eléri azt, és úton halad, akkor jobban teljesíti a „csendes forradalom” ígéretét.
Azok, akik egy prémium, kisebb hibridet keresnek, könnyen elnézhetik a kicsit fakó kormányzást, de nehezebb megbocsátani a kemény rugózást – még akkor is, ha kanyarodásban sokkal jobban teljesít, mint vártuk volna.
A Lexusnak mindenképpen van egy erőssége, amely a céges autóvezetők számára vonzó tulajdonság: az alacsony fenntartási költségek. Bár prémium márkát visel, a rengeteg felszereltség azt jelenti, hogy a vásárlóknak nem kell a P11D értéküket az opciós lista kihasználásával növelniük.
Hat év gyártás után a CT végső frissítést kap, mielőtt lecserélik, az exteriort élesebb, célzottabb vonalakkal látták el, az interiort pedig könnyed technológiai frissítésekkel, például egy 10,3 colos infotainment rendszerrel és a Lexus Safety System+ biztonsági csomaggal. Ez magában foglalja az autonóm vészfékezést, amely akár 80 km/h sebességgel is működik, valamint a sávváltó figyelmeztetést, közlekedési táblák felismerését, adaptív sebességtartó rendszert és fényszóró-asszisztens rendszereket.
Szóval, vajon ez az autó teszi végre igazán kívánatossá a kompakt hibridet, vagy csupán egy túlárazott, túlszerelt és előreláthatóan kompromisszumos gazdaságos autó?

Author: admin

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük