Vasárnap hajnalban pedig az északi országrészben akár -5 fokos fagyok is előfordulhatnak. A Dunántúlon és a középső területeken is fagypont alatti hőmérsékletekre lehet számítani.
Tartós hideg a jövő héten is!
A friss előrejelzések szerint hétfőn még tovább csökken a hőmérséklet, északon akár -7 fok is lehet hajnalban, az egész ország területén fagyokkal kell számolni. Napközben is hűvös marad az idő, csupán 4–8 fokot mérhetünk, és hózáporok, kisebb havazás is kialakulhat.
Kedden és szerdán is előfordulhatnak hajnali fagyok, majd a hét közepétől fokozatos enyhülés kezdődhet. Az átlagosnál hidegebb idő azonban várhatóan egészen a következő hét végéig kitart.
VIA MET
Ez is érdekelhet:
A Mitsubishi megújított Outlander modelljének megközelítése ésszerű, érett és céltudatos. Az új modell kissé rövidebb és alacsonyabb, mint az előző, de ami a legfontosabb, 100 kg-mal könnyebb, miután a teljes acél karosszéria struktúráját áttervezték.
Az Outlander minden modellje a MMC „tiszta dízel” 2,2 literes, négyhengeres turbódízel motorjával érkezik, amely most már megfelel a Euro 6-os károsanyag-kibocsátási normáknak. A motor alacsony fordulaton több nyomatékot ad, mint korábban, a szelepvezérlés és a turbófeltöltő módosításainak köszönhetően. Érdekes módon viszont gyengébben teljesít, mint régen: 147 lóerőt ad le, míg korábban 174 lóerőt.
Minden modell, kivéve az alap GX1-es és GX2-es verziókat, 18 colos kerekekkel érkezik.
De ezt a teljesítménycsökkenést a könnyebb súly és a könnyebben elérhető nyomaték ellensúlyozza, így az új Outlander, a Mitsubishi szerint, csak egy kicsit lassabb, mint a régi verzió, és továbbra is versenyképes a riválisokkal.
A nagy érdem az üzemanyag-hatékonyságban van. Egy olyan szegmensben, ahol a 40 mpg közötti üzemanyag-fogyasztás már elég jónak számít, az Outlander intelligens összkerékhajtással kombinálva körülbelül 50 mpg-t és 140 g/km-es CO2-kibocsátást ígér. Legalábbis néhány manuális változat szerint.
A Mitsubishi hatfokozatú, nyomatékváltós automata váltója váltja fel az előző kétpedálos Outlanderben található duálkuplungos ‘SST’ váltót. Ez jelentős változás, amely azt jelenti, hogy az új Outlander tulajdonosai megkapják a nyomatéknövelés előnyeit terepen és vontatás közben, amit az SST-vel felszerelt Outlander tulajdonosai nem élvezhettek, mindössze egy kis hatékonysági hátrány mellett.
Az összkerékhajtás, ahogy eddig, elektronikus vezérlésű kuplunggal működik, a futómű pedig MacPherson rugóstagokból elöl és többkarú felfüggesztésből hátul áll. Az új felső rögzítők és az új alváz segítségével a strutok jobban kapcsolódnak, míg hátul a kapcsolatok újratervezésre kerültek a nagyobb kerékmozgás és kisebb rugózatlan tömeg érdekében.
Mindkét változtatás, mondja a Mitsubishi, különösen a rugózási kényelem javításához járul hozzá. A dolgok kissé bonyolultabbá válnak, amikor a kissé furcsa Multi Communication Systemről van szó (amely alapfelszereltség a GX5 felszereltségi szintnél), de még itt is vannak gyorsbillentyűk, hogy elkerüljük a félreértéseket.
Az áttervezett harmadik üléssor szintén egyszerű és érthető. Az 50/50 arányban osztható rugós székek (amelyek a régi padot váltják) egy kar megnyomására kiemelkednek a csomagtartó padlójából.
A rakodótér generózus hossza – mindkét üléssor lehajtásával 1,85 m – és a második sor 250 mm-es csúsztatási lehetősége révén a hátsó üléseken lévő lábtér versenyképes a riválisokéval. Azonban ezek elsősorban gyerekek számára készültek.
Közben a magas második sorbeli utasok akkor találják magukat kényelmesnek, ha az ülések támláját enyhén hátradöntik, és fejük a tetővonalba vágott bemélyedésbe illeszkedik. Ha a harmadik üléssor le van hajtva, akkor egy 950 mm hosszú rakodóhely áll rendelkezésre, ami 591 literes csomagtérkapacitásnak felel meg.