A korrekció pontos mértékét azonban csak októberben határozzák meg, amikor az év első nyolc hónapjának tényleges inflációs adatai már rendelkezésre állnak. Ha az infláció tovább emelkedik, akkor a korrekció összege is magasabb lehet.
Forrás: MSN / FB / BPW
Ez is érdekelhet:
A motorválasztékban két változatban elérhető a Citroën 1.2 literes Puretech motorja, 108 lóerővel és 128 lóerővel, míg három dízelmotor is választható: 99 lóerős, 118 lóerős és 148 lóerős verziók, mindegyik hatfokozatú manuális váltóval, bár néhány változat alternatívaként hatfokozatú automata váltóval is rendelhető.
Mi az 118 lóerős dízelt próbáltuk ki, és úgy találtuk, hogy a városban, alacsony sebességi fokozatokban nagyon hatékony, de a gyorsforgalmi úton, meredek emelkedőkön egy kicsit erőtlen – sok váltogatás, más szóval. Az alapfelszereltségű manuális váltó azonban jól használható, így ez nem okozott akkora nehézséget, mint amilyennek tűnhetett volna.
Hasonlóan, a 128 lóerős benzinmotor is a kisebb fokozatokban volt a legkomfortosabb – és sokkal dinamikusabb volt, mint dízel megfelelője. Az autópályás válaszadás a magasabb fokozatokban azonban egy kicsit lomhább volt.
A 99 lóerős dízelt még nem próbáltuk ki, de az 118 lóerős dízel tapasztalataink alapján azt mondhatjuk, hogy a későbbiekben érdemesebb lesz a 118 lóerős változatot választani, amíg meg nem érkezik a 148 lóerős verzió. Az is fontos szempont, hogy a 115 lóerős változat hivatalosan 70,6 mpg átlagos fogyasztást kínál, ami egy újabb nagyon jó érv mellette.
A Citroën C4 Picasso nem lesz dinamikus versenytársa olyan modelleknek, mint a Ford C-Max vagy akár a Renault Scenic, de ezt kiváló menettulajdonságaival kompenzálja.
Ha mindehhez hozzávesszük, hogy várhatóan nagyon versenyképes felszereltségi listával rendelkezik minden árkategóriában, tágas belső teret kínál és a stílusa is kihívó – többnyire jó értelemben –, akkor a Citroën erős érvet hoz fel maga mellett.